Slide 1
Slide 2
Slide 3
Slide 4
Neredeyim Şuan Neredeyim? Neredeyim AnasayfaNeredeyim Hakkımda

 

Değerli sanatçımız Şener Şen ile AV MEVSİMİ filminde birkaç günlüğüne de olsa birlikte çalışma şansım olmuştu.
Ertuğrul Evcimen Hakkında

 

1962 doğumlu emekli bir Hava Astsubayıyım. İlk okulu, babamın da bir asker olması nedeniyle Erzuncan'da başlayıp, Edirne Süleoğlu'nda bitirdim. Ortaokulu yine Süleoğlu'nda, Lise'yi ise Balıkesir Edremit'de okudum. Askeri okulu İzmir Gaziemir'de tamamladıktan sonra 30 Ağustos 1980'de Hava Kuvvetleri bünyesinde meslek hayatıma başlayarak çeşitli çeşitli üs ve karargahlarda görev yaparak 2005 yılında son görev yerim Milli Savunma Bakanlığındayken emekli oldum. 

Emekli olduktan sonra da 2015 yılına kadar farklı sektörlerde sivil çalışma hayatım devam etti. 2015 yılından sonra da artık kendimi hobilerime adadım. Resim, müzik, doğa sporlarının yanında en sevdiğim hobim olan gemi modelciliğine ağırlık verdim. Emekli olduğum tarihten beri çeşitli gemi modellerini tamamen plan üzerinden ve kimseden ders almadan, daha önce yapılmış modelleri inceleyerek kendi kendime yapmayı öğrendim. 

Neden gemi modelciliği ile uğraşıyorum dersek eğer belki de denizi çok sevdiğimdendir diyebilirim. Gemileri ve denizle ilgili herşeyi çok seviyorum. Kahveye gitmek, tavla veya kağıt oyunları oynamak gibi bir merakım olmadığı için boş zamanlarımı değerlendirmek amacıyla, zaten çok sevdiğim gemilerle uğraşmak benim için büyük bir keyf aracıdır. Önceleri tamamen amatörce ve kendi koleksiyonum için yaparken zamanla sergiler açmaya ve satışlar yapmaya da başladım. Şimdilerde ise sergi satışları yanında siparişleri de kabul etmekteyim. 

Bu amatörce sayfayı da benim gibi amatörce bu işe merak sarmış modelcilere ve yeni başlamak isteyen meraklılara biraz olsun faydam dokunabilir diye tasarlamıştım. Zaman içinde gördüğüm yoğum ilgiden de sanırım amacıma ulaşmışım. 

"Ben de gemi modeli yapmak istiyorum" diyorsanız eğer, veya "şu modelden benim için yapar mısınız" diyorsanız çekinmeden beni arayabilirsiniz :)

Unutmayın YAŞINIZ NE OLURSA OLSUN, MUTLAKA BİR HOBİNİZ OLSUN...

 

ERTUĞRUL EVCİMEN © 2012